P r o t o k ó ł Nr XII/2003
obrad dwunastej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu
odbytych w dniu 14 sierpnia 2003 r.
w sali OSP w Strumieniu.

Obecni: radni Rady Miejskiej, sołtysi i przewodnicząca Rady Mieszkańców Miasta Strumienia, dyrektorzy i kierownicy podległych Radzie jednostek organizacyjnych i zakładów budżetowych, pracownicy Urzędu Miejskiego, projektantki Biura Projektowego, mieszkańcy Gminy oraz przedstawiciele lokalnej prasy.

Ponadto w obradach udział wzięli:

1.      Burmistrz – mgr inż. Adam Zaręba

2.      z-ca Burmistrza – mgr inż. Tadeusz Rychły

3.      Skarbnik – mgr Danuta Mitko

4.      Sekretarz– Daniela Kula.

 

Porządek obrad:

1.      Otwarcie sesji, stwierdzenie prawidłowości jej zwołania oraz zdolności do podejmowania uchwał.

2.      Przedstawienie porządku obrad.

3.      Informacja o działalności Burmistrza od dnia 25.06.2003 r. do dnia 31.07.2003 r.

4.      Informacja Biura ds. Samorządu o pracach Rady w okresie międzysesyjnym.

5.      Podjęcie uchwał w sprawach: rozpatrzenia protestów do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl (17 protestów).

6.      Podjęcie uchwał w sprawach: rozpatrzenia protestów do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Pruchna (4 protesty).

7.      Podjęcie uchwały w sprawie: planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Bąków.

8.      Podjęcie uchwały w sprawie: planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Zabłocie.

9.      Podjęcie uchwały w sprawie: planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Zbytków.

10. Powołanie Zespołu dla zaopiniowania kandydatów zgłoszonych na ławników do Sądu Rejonowego w Cieszynie.

11. Rozpatrzenie skargi Pani T. Parys na działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strumieniu.

12. Interpelacje i zapytania radnych.

13. Zatwierdzenie protokołów z X i XI sesji.

14. Informacje, wolne głosy i wnioski.

15.Zakończenie.

 

Przebieg obrad:

 

ad.1.

 

Sesję otworzył, a następnie obradom przewodniczył przewodniczący Rady Miejskiej mgr inż. Henryk M. Sosna.

Przewodniczący H. M. Sosna przywitał zebranych: radnych Rady Miejskiej, Burmistrza, pracowników Urzędu Miejskiego, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych Rady, Sołtysów, przewodniczącą Rady Mieszkańców, projektantki planów zagospodarowania przestrzennego, mieszkańców Gminy oraz przedstawiciela lokalnej prasy.

Na podstawie listy obecności – przewodniczący obrad H. M. Sosna stwierdził, że w obradach uczestniczy 14 radnych, na 15 osobowy skład Rady. Rada jest zatem zdolna do podejmowania prawomocnych uchwał i postanowień.

 

ad.2.

 

Do przedstawionego przez przewodniczącego obrad H. M. Sosnę porządku obrad nie wniesiono uwag ani zmian.

 

ad.3.

 

Do „Informacji o działalności Burmistrza w okresie od 25.06.2003 r. do 31.07.2003 r.” zgłoszono następujące pytania i uwagi:

Radny A. Ochodek zapytał, dlaczego w „Informacji” nie umieszczono wyników przetargu na budowę hali sportowej, ani nawet wzmianki o rozpoczęciu budowy tej hali – radni nic nie wiedzą na ten temat.

Burmistrz A. Zaręba wyjaśnił, że w „Informacji” podawane są dane o wydanych zarządzeniach. Jeżeli radni sobie życzą – będzie informował również o różnych ważnych sprawach np. o rozpoczęciu robót.

Radny A. Ochodek zwrócił uwagę, że Burmistrz sam przyznał, iż jest to ważna sprawa – radni zatem chcą być informowani o takich tematach.

Przewodniczący H. M. Sosna poprosił o wyjaśnienie do Zarządzenia Burmistrza Nr 145: jak to się stało, że kwotę ponad 180.000,- zł. z „dróg gminnych” przesunięto na „drogi powiatowe”? Co przez to nie zostanie wykonane na drogach gminnych? Jest to co najmniej niejasne i wymagające doprecyzowania.

Burmistrz A. Zaręba wyjaśnił: przesunięcie nastąpiło w ramach porozumienia ze Starostwem Powiatowym, ze środków uchwalonych na drogi powiatowe. Wszystkie remonty na drogach gminnych zostaną wykonane zgodnie z planem (nie uszczupla to środków na remonty dróg gminnych).

Więcej uwag nie zgłoszono, a „Informacja” została przyjęta.

ad.4.

 

Do „Informacji Biura ds. Samorządu o pracy Rady w okresie międzysesyjnym” zgłoszono następujące pytania i uwagi:

Radny A. Ochodek zapytał, czy pismo dotyczące PKS będzie dopiero rozpatrywane?

Przewodniczący H. M. Sosna wyjaśnił: do Burmistrza wpłynęło pismo w sprawie zakupu udziałów PKS, Burmistrz skierował to pismo do Przewodniczącego Rady, powiadamiając jednocześnie o tym fakcie Starostwo (Przewodniczący odczytał te pisma). Przewodniczący, w odpowiedzi, zwrócił pismo do Burmistrza (z powiadomieniem Starostwa Powiatowego), gdyż nie otrzymał w tej sprawie stosownego projektu uchwały. Działanie Burmistrza uznał za bezpodstawne scedowanie obowiązków (właściwości) Burmistrza na Radę Miejską.

Burmistrz A. Zaręba wyjaśnił: o sprawach finansowych decydować może tylko Rada Miejska. Pismo Starostwa Powiatowego miało jedynie na celu zainteresowanie Gmin ewentualnym objęciem udziałów przekształconego PKS. Przesłanie tego pisma do Rady Miejskiej miało na celu uzyskanie opinii, czy jest zainteresowanie objęciem udziałów – i później dopiero przedstawiono by Radzie projekt uchwały.

Przewodniczący H. M. Sosna nie zgodził się z powyższym: to Burmistrz powinien rozeznać całą sprawę. Podać np. skutki finansowe ewentualnego podjęcia decyzji o nabyciu akcji.  Dopiero tak przygotowany materiał może być przedmiotem prac Rady.

Radny Cz. Greń poprosił o krótkie wyjaśnienie – co zawarte było w odpowiedzi Związku Spółek Wodnych na wnioski z sesji Rady?

Przewodniczący H. M. Sosna krótko omówił pismo informując jednocześnie, że całość przedmiotowego pisma, znajduje się w Biurze Rady, gdzie każdy może się z nim zapoznać.

Radny Cz. Greń zaproponował, aby kserokopię pisma dostarczono wszystkim radnym.

Przewodniczący H. M. Sosna stwierdził, że pismo jest obszerne – czy zatem celowe byłoby dostarczenie go wszystkim radnym? Każdy zainteresowany radny może jednak taką kopię otrzymać.

Przewodniczący poinformował też, że na temat obrad Zgromadzenia Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej dodatkowychinformacji (poza zawartymi w krótkim sprawozdaniu) może udzielić zainteresowanym radnym poza sesją.

Podkreślił też, że wszystkie materiały do „Informacji” znajdują się w Biurze Rady, gdzie można się z nimi zapoznać.

 

ad.5.

 

Przewodniczący H. M. Sosna przedstawił proponowany tryb rozpatrywania protestów i podejmowania każdej z uchwał, a mianowicie:

-       odczytanie projektu uchwały w brzmieniu wnioskowanym przez Burmistrza,

-       przedstawienie stanowisk i zgłaszanie wniosków przez komisje Rady,

-       dyskusja nad projektem uchwały i wnioskami,

-       dopuszczanie osoby zainteresowanej do wyrażenia swojego stanowiska, opinii lub woli (jeśli osoba ta wyrazi takową chęć),

-       przeprowadzenie głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem zgłoszonych wniosków,

-        głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem projektu uchwały - uwzględniającym przyjęte wnioski.

Jeżeli w stosunku do zgłoszonych wniosków nie będzie zdań przeciwnych dopuszczalne jest głosowanie łączne nad grupą wniosków, a nawet – w przypadku gdy dotyczy to wszystkich zgłoszonych wniosków - nad całością projektu uchwały uwzględniającym te wnioski (wniosek).

Do powyższych propozycji nie zgłoszono uwag.

Wnioski komisji do wszystkich projektów uchwał w załączeniu do protokołu.

Następnie przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/  /2003 (Druk Nr 1).

Komisje Rady nie zgłosiły żadnych uwag do projektu uchwały.

Osoba zainteresowana – Pan ..... stwierdził, że protest podtrzymuje, gdyż teren przeznaczony pod oczyszczalnię leży w odległości 30 m od jego posesji i pozostałych osób wnoszących protest. Teren ochronny oczyszczalni – to 200 m, więc jak uzyska się tą odległość? A nie ma oczyszczalni doskonałej. Poza tym – teren ten leży w terenie zalewowym. Obecnie są lata suche, jednak na wypadek powodzi – mogłoby dojść do skażenia środowiska.

Burmistrz A. Zaręba szczegółowo wyjaśnił: teren ten zabezpiecza się „na razie”, gdyż nie wiadomo czy będzie tam oczyszczalnia. Poza tym, obecnie oczyszczalnie nie wymagają dużego terenu ochronnego – jest to kwestia reżimu technologicznego (dla przykładu – oczyszczalnia w Strumieniu znajduje się blisko centrum miasta).

Przewodniczący H. M. Sosna zwrócił jeszcze uwagę, że w planie nie ma zapisu „oczyszczalnia ścieków”, ale „urządzenia oczyszczalni”. Może tu być umiejscowiona np. przepompownia ścieków.

Radny Cz. Greń stwierdził, że komisje szczegółowo rozpatrywały tą sprawę i stwierdziły, że jeżeli ruszy sprawa budowy oczyszczalni – będzie potrzebny teren. Dlatego teren powinien być zarezerwowany w planie.

Więcej uwag nie zgłoszono.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” – podjęta została:

Uchwała Nr XII/90/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 2).

Komisje Rady nie wniosły uwag do projektu uchwały.

Radni nie wnieśli uwag.

Osoba zainteresowana – nie wniosła uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/91/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 3).

Komisje Rady nie wniosły uwag do projektu uchwały.

Radni nie wnieśli uwag.

Osoba zainteresowana – nie przybyła na sesję.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/92/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 4).

Komisje Rady nie wniosły uwag do projektu uchwały.

Radni nie wnieśli uwag.

Osoba zainteresowana – nie wniosła uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/93/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 5).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki poinformował, że Komisja Budżetu sprecyzowała wniosek identyczny jak Komisja Rolnictwa.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur poinformowała, że również ta Komisja wysunęła identyczny wniosek.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Osoba zainteresowana – nie przybyła na sesję.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały wraz z wnioskiem komisji poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/94/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 6).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o uwzględnienie protestu przez przeznaczenie działki nr 963 pod zabudowę rekreacyjną.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki poinformował, że Komisja sprecyzowała wniosek w takim samym brzmieniu.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur poinformowała, że również ta Komisja wysunęła identyczny wniosek.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej ks. Bujok stwierdził, że Parafia będzie zadowolona z decyzji Rady, wnioskowanej przez komisje.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (z uwzględnieniem wniosku) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/95/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 7).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o uwzględnienie protestu tj. przeznaczenie działki nr 4/2 pod zabudowę mieszkaniową.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu tj. przeznaczenie z parceli nr 4/2 20 arów pod zabudowę mieszkaniową pod warunkiem uzyskania notarialnej zgody na dojazd po działce nr 4/1.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur poinformowała, że Komisja wysunęła wniosek identyczny jak Komisja Budżetu.

Osoba zainteresowana – Pan .... – podziękował za uwzględnienie 20 arów.

Przewodniczący H. M. Sosna zwrócił uwagę, że są dwa różne wnioski.

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik wycofał wniosek Komisji (skoro zainteresowany jest zadowolony z uwzględnienia 20 arów pod zabudowę).

Radca prawny mgr R. Szymonek zwrócił uwagę, że postawiony warunek uzyskania notarialnej zgody na dojazd (i po określonej parceli) – jest nieuzasadniony.

Radny Cz. Greń zaproponował skreślenie w uchwale wyrazu „notarialnej”.

Projektant Pani E. Tkocz wyjaśniła, że warunek ten był postawiony po to, aby nie stwarzać „kłopotu” Gminie na wypadek, gdyby zmienił się właściciel i żądał od Gminy drogi dojazdowej.

Przewodniczący H. M. Sosna również zaproponował skreślenie słowa „notarialnej”.

Burmistrz A. Zaręba wyraził zdanie, że jeżeli nie będzie warunku, to przy zmianie właściciela działki mogą być kłopoty z dojazdem.

Radca prawny R. Szymonek zwrócił uwagę, że nie wiadomo – do kiedy ten warunek będzie działać.

Radny K. Wójtowicz wypowiedział się za postawieniem warunku, tylko pytanie: w jakiej formie?

Na prośbę radnego A. Ochodka – radca prawny R. Szymonek jeszcze raz wyjaśnił sprawę oraz poprosił o dodatkowe wyjaśnienie Panią E. Tkocz (projektantkę).

Pani E. Tkocz wyjaśniła: sprawa zgody na dojazd między sąsiadami – nie stanowi problemu, problemem byłoby – gdyby chodziło o drogę „lokalną”.

Radca prawny R. Szymonek zwrócił jeszcze uwagę, że wpisany warunek jest tylko „informacją” dla zainteresowanego.

Więcej uwag nie zgłoszono.

Przewodniczący H. M. Sosna poddał pod głosowanie poprawki we wniosku Komisji Budżetu i Komisji Oświaty.

Radni jednogłośnie wypowiedzieli się „za” skreśleniem we wniosku słowa „notarialnej”.

Również jednogłośnie radni wypowiedzieli się „za” skreśleniem we wniosku słów „po działce nr 4/1”.

Następnie Przewodniczący H. M. Sosna poddał pod głosowanie projekt uchwały wraz z poprawionym wnioskiem Komisji (ze skreśleniami).

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/96/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 8).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o uwzględnienie protestu.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek – o częściowe uwzględnienie protestu (30 arów pod zabudowę mieszkalną).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosił wniosek – identyczny jak wniosek Komisji Budżetu.

Osoba zainteresowana – podziękowała za przychylne załatwienie sprawy.

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik wycofał wniosek tej Komisji (skoro 0,30 ha zadawala osobę zainteresowaną).

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskami Komisji Budżetu oraz Komisji Oświaty) – poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” – podjęta została:

Uchwała Nr XII/97/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 9).

Komisja Rolnictwa, ... – nie wniosła uwag.

Komisja Budżetu – również nie wniosła uwag.

Przewodnicząca Komisje Oświaty, ... – A. Mazur zgłosiła wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie  protestu (przeznaczenie 10 arów pod zabudowę mieszkaniową) – uzasadniając wniosek.

Osoba zainteresowana – Pani .... podziękowała za uwzględnienie 10 arów działki pod zabudowę.

Burmistrz A. Zaręba zwrócił uwagę, że do tej części działki nie ma dojazdu.

Pani E. Tkocz wyjaśniła tą sprawę, a Pani M. Kubik wyjaśniła, którędy dojeżdża do tej parceli (drogą gminną).

Radny Cz. Greń wypowiedział się za przyjęciem wniosku Komisji Oświaty (skoro droga dochodzi do granicy parceli).

Przewodniczący H. M. Sosna zapytał jeszcze, czy wydzielenie parceli musi być od strony działki nr 1008/9 (jest to przeciwnej stronie od drogi)?

Wątpliwość tą wyjaśniono na mapie planu.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem Komisji Oświaty) poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” – podjęta została:

Uchwała Nr XII/98/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową części działki nr 1008/9 w pasie 40 m od ul. Magnoliowej).

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosili wnioski identyczne jak Komisja Rolnictwa.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/99/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 11).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... - M. Janik przedstawił wniosek Komisji o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową części działki nr 857/46 w pasie 40 m od ul. Kasztanowej).

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosili wnioski identyczne jak Komisja Rolnictwa.

Osoba zainteresowana podziękowała za przychylne załatwienie protestu.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/100/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 12)

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową części działki nr 1198/1 w pasie 40 m od ul. Dębina).

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosili wnioski identyczne jak Komisja Rolnictwa.

Osoba zainteresowana podziękowała za przychylne załatwienie protestu.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/101/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 13).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową części działki nr 1198/2 w pasie 40 m od ul. Dębina).

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosili wnioski identyczne jak Komisja Rolnictwa.

Zainteresowany Pan .... podziękował przynajmniej za częściowe uwzględnienie protestu, choć kiedyś trzeba będzie resztę również przeznaczyć pod budownictwo. Poza tym – co zrobić z pozostałymi 30 arami gruntu rolnego?

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/102/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 14).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił stanowisko Komisji: do działki nr 690/1. Komisja nie wniosła uwag, natomiast do działki nr 677/5 – nie podjęto decyzji.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod działalność usługowo-handlową części działki nr 677/5 w pasie do 20 m wzdłuż ul. Wodnej, z zachowaniem 50 metrowego pasa ochronnego od wału rzeki Wisły).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosiła wniosek identyczny jak Komisja Budżetu.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem dwóch Komisji) poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” – podjęta została:

Uchwała Nr XII/103/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 15).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie wniosła uwag do projektu uchwały.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek Komisji o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową drugi pas działki nr 1335/56, o szerokości 40 m, wzdłuż ul. Pięknej).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosił wniosek identyczny jak Komisja Budżetowa.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem dwóch Komisji) poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” – podjęta została:

Uchwała Nr XII/104/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 16).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową część działki nr 598/2 znajdującej się dotychczas w konturze o symbolu 1 UC oraz dalszą część tej działki rolnej – do wyrównania z istniejącą linią usług o symbolu 1 UC).

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosili wnioski identyczne jak Komisja Rolnictwa.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem Komisji) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/105/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 17).

Komisja Rolnictwa oraz Komisja Budżetu nie wniosły uwag do projektu uchwały.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur przedstawiła wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową części działki nr 1747/1 w pasie 40 m od ul. Łąkowej).

Po wyjaśnieniu wniosku na mapie planu – Burmistrz A. Zaręba stwierdził, że sytuacja przemawia za przyjęciem wniosku (obok biegnie droga gminna).

Zainteresowani nie przybyli na sesję.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem Komisji Oświaty) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/106/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Drogomyśl.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

ad.6.

 

Przystąpiono do rozpatrywania protestów wniesionych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Pruchna.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 18).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie podjęła decyzji w sprawie protestu.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek Komisji – o częściowe uwzględnienie protestu (przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową część działki nr 1208/26 – w pasie poza strefą techniczną linii energetycznej 220 kV).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zgłosiła wniosek identyczny jak Komisja Budżetu.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z wnioskiem dwóch Komisji) poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” - podjęta została:

Uchwała Nr XII/107/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Pruchna.

Uchwała w załączeniu.

 ...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 19).

Komisje nie wniosły uwag do projektu uchwały.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Pani E. Tkocz (projektantka) wyjaśniła, że protest dotyczy działki położonej w „szczerym polu”.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/108/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Pruchna.

Uchwała w załączeniu.

 ...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 20).

Komisje nie wniosły uwag do projektu uchwały.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/109/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Pruchna.

Uchwała w załączeniu.

 ...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał projekt uchwały Nr XII/   /2003 (Druk Nr 21).

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie podjęła decyzji w sprawie protestu.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek Komisji – o uwzględnienie protestu (przeznaczenie działki nr 1208/27 pod zabudowę mieszkaniową, pod warunkiem uzyskania notarialnej zgody na dojazd).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur przedstawił wniosek Komisji – identyczny jak wniosek Komisji Budżetowej.

Przewodniczący H. M. Sosna zaproponował skreślenie we wniosku słowa „notarialnej”.

Osoba zainteresowana nie przybyła na sesję.

Pani E. Tkocz (projektantka) wyjaśniła, że protest dotyczy działki położonej w „szczerym polu”.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z poprawionym wnioskiem) poddał pod głosowanie.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” - podjęta została:

Uchwała Nr XII/110/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia protestu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Pruchna.

Uchwała w załączeniu.

 ...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna ogłosił 10-minutową przerwę w obradach.

 

ad.7.

 

Na prośbę przewodniczącego – projektantka Pani E. Tkocz omówiła krótko temat uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego (razem – dla 3 sołectw: Bąkowa, Zabłocia i Zbytkowa).

Plan – stanowi prawo miejscowe. Wprowadzenie zmian w planie odbywa się wg obowiązującej ustawowo procedury. Plany, które będą tworzone już wg nowych przepisów – będą bardziej szczegółowe. Pani E. Tkocz omówiła procedury, wg których sporządzone zostały plany trzech sołectw.

Następnie Komisje przedstawiły swoje stanowiska do projektu uchwały dot. sołectwa Bąków.

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie wniosła uwag do projektu uchwały.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wnioski Komisji: do § 28 – poprawka dot. błędu w nazwie miejscowości oraz propozycja nowego brzmienia § 36 z ustaleniem procentowej stawki jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości (15 %, 25 %, i 0 %).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur  przedstawiła wniosek Komisji – identyczny jak wniosek Komisji Budżetu do § 36.

(Wnioski komisji w załączeniu).

Radni nie wnieśli żadnych dodatkowych uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna poddał pod głosowanie wniosek dot. ustalenia stawki opłaty jednorazowej.

13 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się od głosu” – wniosek został przyjęty.

Przewodniczący H. M. Sosna przedstawił propozycję dokonania poprawek wynikających z oczywistych pomyłek w § 28 i w § 30 (poprawki w załączeniu).

Przewodniczący stwierdził, że jeżeli nie usłyszy sprzeciwu – oznaczać to będzie, że poprawki te zostały przyjęte.

Sprzeciwu nie zgłoszono.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (wraz z poprawkami) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została.

Uchwała Nr XII/111/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Bąków.

Uchwała w załączeniu.

 

ad.8.

 

Przewodniczący H. M. Sosna poprosił komisje o przedstawienie swoich stanowisk do projektu uchwałyPrzewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie wnosi uwag do projektu uchwały.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wnioski Komisji: propozycję ustalenia stawki jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości na 15 %, 25 % i 0 % (nowe brzmienie § 28) oraz propozycję dodania symbolu UZ dla terenu byłej solanki oznaczonej symbolem 23 P.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur  przedstawiła wniosek Komisji – identyczny jak wniosek Komisji Budżetu.

(Powyższe wnioski Komisji w załączeniu).

Przewodniczący H. M. Sosna wniosek dot. wysokości stawki opłaty jednorazowej poddał pod głosowanie.

Wniosek został przyjęty jednogłośnie.

Następnie Przewodniczący H. M. Sosna wniósł uwagi do wniosku dot. terenu Solanki: swój wniosek propozycje zmian w § 1 oraz w § 14. (Wniosek w załączeniu). Przewodniczący podkreślił, że proponując dodatkowy zapis UZ na terenie Solanki, chodzi o możliwość zagospodarowania może jedynych w świecie pokładów soli zabłockiej o tej jakości zdrowotnej. Dodatkowo, uwzględniając proponowane zmiany, w § 28 przy stawce 25% - należy dopisać symbol „UZ”.

Do powyższych wniosków nie zgłoszono uwag.

Przewodniczący H. M. Sosna poddał wnioski pod głosowanie.

Wnioski zostały przyjęte jednogłośnie.

Nie zgłoszono także uwag do całej uchwały.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały (z przegłosowanymi poprawkami) poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/112/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Zabłocie.

Uchwała w załączeniu.

 

ad.9.

 

Na prośbę przewodniczącego – komisje przedstawiły swoje stanowiska do projektu uchwały dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Zbytków.

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie wnosi uwag do projektu uchwały.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wniosek Komisji: propozycję ustalenia stawki jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości na 15 %, 25 % i 0 % (nowe brzmienie § 18).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur  przedstawiła wnioski Komisji: w § 15 datę „911” zastąpić datą „1911” oraz nowe brzmienie § 18 – identyczne jak wnioskowane przez  Komisji Budżetu.

(Powyższe wnioski komisji w załączeniu).

Przewodniczący H. M. Sosna zgłosił również wnioski: w § 8 ust. 3 przed literą „a” dodać tiret w brzmieniu: „lokalizacja nowych obiektów budowlanych w odległości minimalnej 8 m. od istniejącej krawędzi drogi” oraz w § 15 ust. 1 poz. 2.3 odniesienie do poz. „3.2” zastąpić odniesieniem do poz. „2.2”.

Następnie wnioski do § 8, § 15, § 18 – poddał pod głosowanie (poprawka w § 15 dot. daty nie wymaga głosowania – jest wynikiem oczywistej pomyłki).

Powyższe wnioski zostały przyjęte jednogłośnie.

Radni nie wnieśli dodatkowych uwag do projektu uchwały.

Przewodniczący H. M. Sosna projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

 Uchwała Nr XII/113/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Zbytków.

Uchwała w załączeniu.

 

ad.10.

 

Przewodniczący H. M. Sosna omówił sprawę powołania Zespołu dla zaopiniowania kandydatów zgłoszonych na ławników do Sądu Rejonowego w Cieszynie. Zaproponował też powołanie do tego Zespołu:

-                  pracownicy Urzędu Miejskiego – Marii Szczudło.

-                  przedstawiciela Policji – Dariusza Orawskiego

Osoby te wyraziły zgodę (na piśmie) na pracę w Zespole.

Komisje zaproponowały dalszych kandydatów do Zespołu:

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik zaproponował radnego Henryka Sosnę.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki zaproponował radnego Czesława Grenia (na przewodniczącego Zespołu).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur zaproponowała radną Cecylię Skowron.

W/wym. radni wyrazili zgodę na pracę w Zespole.

Przewodniczący H. M. Sosna omówił krótko zadania Zespołu. Zwrócił też uwagę, że wybory ławników odbędą się w październiku – zatem do końca września Zespół powinien sporządzić opinie o kandydatach na ławników. Wskazane byłoby, aby opinie były w formie pisemnej i sporządzone zgodnie z ustawą o sądach powszechnych oraz zarządzeniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Jednogłośnie podjęta została:

Uchwała Nr XII/114/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: powołania Zespołu dla zaopiniowania kandydatów zgłoszonych na ławników do Sądu Rejonowego w Cieszynie.

Uchwała w załączeniu.

...................

 

Przewodniczący H. M. Sosna poprosił przewodniczącego Zespołu o skontaktowanie się z Biurem Rady w sprawie rozpoczęcia prac Zespołu (oraz o sprawdzenie zgłoszeń kandydatów na ławników pod względem formalno-prawnym).

 

ad.11.

 

Na prośbę przewodniczącego – komisje przedstawiły swoje stanowiska dot. skargi na działalność MOPS w Strumieniu.

Przewodniczący Komisji Rolnictwa, ... – M. Janik poinformował, że Komisja nie wniosła uwag do projektu uchwały.

Przewodniczący Komisji Budżetu, ... – J. Lekki przedstawił wnioski Komisji: przyjęcie II wersji projektu uchwały (Druk Nr 26 C) oraz wprowadzenia poprawek w załączniku do uchwały.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, ... – A. Mazur przedstawiła wniosek Komisji: o przyjęcie I wersji projektu uchwały (Druk Nr 26 A).

(Wnioski komisji w załączeniu).

Przewodniczący H. M. Sosna uzasadnił II wersję projektu uchwały.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – M. Mikołajczyk poinformował, że Komisja rozpatrywała dwie formy projektu uchwały. Choć dotychczas nie stosowano osobnego uzasadnienia – Komisja przychyla się do II wersji projektu uchwały.

Radca prawny R. Szymonek wniósł uwagi do I wersji projektu uchwały, z którymi zgodził się przewodniczący H. M. Sosna.

Przewodniczący H. M. Sosna poddał pod głosowanie wniosek o przyjęciu II wersji projektu uchwały.

„Za” przyjęciem II wersji głosowało 12 radnych, „wstrzymało się od głosowania” 2 radnych.

Przewodniczący H. M. Sosna odczytał oświadczenie skarżącej o wycofaniu skargi. Poprosił też o zabieranie głosu w sprawie skargi Panią K. Bromnik.

Kierownik MOPS K. Bromnik nie wniosła uwag.

Radni nie wnieśli uwag do projektu uchwały i wniosków Komisji Budżetowej.

Przewodniczący H. M. Sosna zaproponował zakończenie dyskusji i głosowanie uchwały razem z wnioskami Komisji Budżetowej.

Propozycja została przyjęta.

Przewodniczący projekt uchwały (II wersji wraz z wnioskami Komisji Budżetowej) poddał pod głosowanie.

12 głosami „za”, przy 2 „wstrzymujących się od głosu” – podjęta została:

Uchwała Nr XII/115/2003 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie: rozpatrzenia skargi dotyczącej działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strumieniu.

Uchwała w załączeniu.

 

 

ad.12.

 

Przewodniczący H. M. Sosna poinformował, że wpłynęły odpowiedzi na zgłoszone interpelacje.

Radny A. Ochodek stwierdził, że otrzymane odpowiedzi nie są zadawalające, gdyż:

1)      w sprawie śmieci: odpowiedź jest nie od Burmistrza, ale z ZGKiM w Strumieniu. I jaki ma sens segregowanie śmieci – skoro przy odbiorze wrzucane jest do jednego pojemnika? Poza tym – kto sprawdza ilość wywożonych śmieci? Czy jest to określone w umowie?

2)      sprawa ul. Kościelnej: jak długo potrwa remont i ile będzie kosztować rozbiórka bruku? Na czym będzie polegać naprawa doraźna nawierzchni?

3)      remont sanitariatów w budynku przy ul. ks. Londzina 63: kiedy będzie wykonywany, zimą? (odpowiedź też z ZGKiM w Strumieniu).

4)      nic się nie zmieniło w ruchu drogowym na ul. Cieszyńskiej w Strumieniu.

Burmistrz A. Zaręba wyjaśnił:

1)    segregacja śmieci w sołectwach działa dobrze, gdyż jest wgląd przy odbiorze worków ze śmieciami. Natomiast w mieście – do kontenerów wrzuca się wszystko, a kontrolować tego się nie da. Przy odbiorze – trzeba by śmiecie na nowo segregować. W mieście worków nie można ustawiać – bo gdzie? Wrzucanie śmiecie do jednego pojemnika działa deprymująco, ale obecnie prawda jest taka, że są to pojemniki „na wszystko”. Brak „kultury” i nawyku segregowania. Na razie - segregowanie śmieci nie działa nigdzie. Na początku – ustawiano pojemniki, starano się segregować śmieci, ale nie udało się.

Radny M. Mikołajczyk wyraził zdanie, że systemie selektywnej zbiórki odpadów brak jest przede wszystkim bodźca finansowego. W mieście nikt nie płaci za segregowanie śmieci.

Radny K. Wójtowicz wskazał, że z rozmów z mieszkańcami wynika – iż do kontenerów śmieci wrzucają osoby spoza naszego terenu. Natomiast częstotliwość wywozu śmieci – zwiększyła się;

2)    po wykonaniu remontów ulic – pozostaną jakieś środki, za które wykona się drobny remont ul. Kościelnej. Będą pewne przebrukowania. Jednak ul. Kościelna jest pod opieką konserwatorską – i samowolnie nie można wykonać nawierzchni asfaltowej (w sprawie tej wystosowano pismo do Konserwatora Zabytków);

3)    w sprawie ruchu na ul. Cieszyńskiej dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi (a obowiązuje tam na pewno szybkość 60 km/godz.);

4)    na prośbę Burmistrza – dyrektor ZGKiM Ł. Pachuła wyjaśnił, że w budynku przy ul. ks. Londzina 63 miał być wykonany w czasie ubiegłej zimy remont sanitariatów, jednak brakło środków (utrzymanie zimowe dróg było kosztowne, gdyż zima była uciążliwa). Dyrektor obiecał, że remont ten zostanie wykonany w okresie najbliższej zimy – choćby kosztem innych robót.

Przewodniczący H. M. Sosna poprosił radnych o formułowanie interpelacji na piśmie, gdyż wtedy otrzymują odpowiedź również na piśmie.

W tym punkcie porządku obrad nie powinno też dochodzić do dyskusji, a jedynie do stwierdzeń – czy odpowiedzi satysfakcjonują interpelujących lub pytających, czy też nie.

Radny J. Lekki zapytał, na jakim etapie jest remont chodnika w Bąkowie (są różne informacje na ten temat)?

Burmistrz A. Zaręba wyjaśnił, że wykonany jest projekt techniczny chodnika oraz rozpisany przetarg – z terminem wykonania do 30.09.2003 r. (i w ramach zabezpieczonych środków).

 

ad.13.

 

Przewodniczący H. M. Sosna zapytał, czy są uwagi i wnioski do protokołów Nr X/2003 i Nr XI/2003 z poprzednich sesji? Są to objętościowo duże dokumenty, po zatwierdzeniu – nie można nic w nich zmieniać. Stanowią  ważne dokumenty, mogą być przedmiotem dociekań nawet dla sądu. Sam wkłada dużo pracy w uściślenie w nim zapisów. Nie jest jednak nieomylny i przed złożeniem podpisu pod tym dokumentem chciałby mieć pewność co do jego rzetelnego odzwierciedlenia przebiegu obrad.

Radny M. Mikołajczyk zaproponował, aby protokół był udostępniany przed posiedzeniami komisji – byłby czas na jego przeczytanie.

Przewodniczący H. M. Sosna stwierdził, że wg Statutu – nie ma takiego obowiązku. Stwierdził też, że jest małe zainteresowanie protokołami – choć każdy radny ma prawo się z nim zapoznać. Zapytał radnego M. Mikołajczyka – czy podtrzymuje swój wniosek?

Radny M. Mikołajczyk wyraził zdanie, że protokół powinien chyba być w ciągu tygodnia napisany.

Radny Cz. Greń stwierdził, że wniosek warto przemyśleć, tym bardziej ,że przewodniczący pomaga w redakcji protokołu.

Przewodniczący H. M. Sosna stwierdził, że nie można zawsze jednoznacznie określić terminu, ze względu na różne sytuacje.

Radny H. Sosna zaproponował, aby protokół dawać na posiedzenia komisji – radni mogliby wtedy wnieść poprawki.

Przewodniczący H. M. Sosna wyjaśnił, że poprawki w zapisach protokółu mogą być dokonywane tylko na sesji.

Radny K. Wójtowicz stwierdził, że jeżeli ktoś nie sprawdzi zapisów protokółu, to nie może mieć do nikogo pretensji, odnośnie jego treści, po jego zatwierdzeniu.

Przewodniczący H. M. Sosna zaapelowałł do protokolantów, aby protokół ostatecznie był przygotowany i dostępny w Biurze Rady co najmniej na 2 dni przed sesją.

Protokoły Nr X/2003 i Nr XI/2003 – zostały przyjęte bez uwag.

 

ad.14.

 

Przewodniczący H. M. Sosna poinformował o pismach, jakie wpłynęły do Rady:

1)      pismo Przewodniczącego Rady Gminy w Chybiu – o zawodach strzeleckich w dniu 30.08.2003 r;

2)      pismo dot. pracy Biblioteki w Strumieniu (dostępne jest w Biurze Rady);

3)      pismo czasopisma „Wspólnota” – o dostępie radnych do informacji niejawnych;

4)      oferty różnych szkoleń – na różne tematy;

5)      o wyborach na ławników (materiały dostępne w Biurze Rady);

6)      rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego dot. zaskarżonej przez Gminę Strumień uchwały w sprawie dożywania dzieci;

7)      pismo dot. organizowanej imprezy sportowej „W krainie bajek”.

Są też dwie sprawy, które zostaną przedłożone pod obrady następnej sesji Rady:

1)      Skarga dot. ul. Jeżynowej w Bąkowie.

W międzyczasie odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej – i Komisja zajęła stanowisko w tej sprawie.

Przewodniczący zaproponował, aby stanowisko Komisji było rozpatrywane razem ze skargą.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej M. Mikołajczyk wyraził zgodę na takie rozwiązanie sprawy.

2)      rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Śląskiego dot. uchwalonego Statutu Gminy.

Na prośbę przewodniczącego z-ca przewodniczącego Cz. Greń odczytał rozstrzygnięcie Wojewody o nieważności uchwały Nr XI/84/2003 w sprawie: zmiany Statutu Gminy Strumień w części dotyczącej postanowień w § 15 ust. 2 zdanie drugie i w § 36 ust. 2 Statutu Gminy oraz § 73 Regulaminu Rady Miejskiej, stanowiącego załącznik nr 3 do Statutu – jako niezgodnej odpowiednio z: art. 30 ust. 2 pkt 5, art. 33 ust. 2 i art. 19 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym..

Przewodniczący H. M. Sosna poinformował, że wg opinii radcy prawnego – są 3 możliwości rozwiązania powyższej sprawy:

-    zaskarżenie rozstrzygnięcia nadzorczego,

-    poprawienie zaskarżonej uchwały,

-    zaniechanie czynności (nic nie robić).

Na obecnej sesji nie będziemy o tym decydować. Przewodniczący poprosił radnych o zastanowienie się – w jaki sposób sprawę tą załatwić. Zwrócił też uwagę na poszczególne zarzuty zawarte w rozstrzygnięciu (wszystko jest na „pograniczu”). Aktualnie toczy się np. postępowanie  w sprawie powoływania komisji do wyłaniania w drodze konkursu dyrektorów szkół.

Radca prawny R. Szymonek wyjaśnił, że sprawę powoływania dyrektorów szkół określają szczegółowo przepisy ustawy.

Radny K. Wójtowicz zaprosił radnych na Festiwal „Viva il Canto” w Cieszynie. Do udziału w tym Festiwalu zaproszony został nasz Chór „Lutnia”.

Radna C. Skowron zwróciła się do Burmistrza w sprawach:

1)      kiedy upływają terminy wykonania nawierzchni asfaltowych (miały być wykonane do 31.07.br.)?

2)      co z tablicami nazw ulic – z nazwą miejscowości (2 miesiące nic nie zrobiono)?

3)      co z zabudową wiat przystanków autobusowych? Ciągle ich nie ma – kiedy będą?

4)      co z chodnikiem do Zbytkowa?

Burmistrz A. Zaręba wyjaśnił:

1)    nawierzchnie asfaltowe będą zakończone w przyszłym tygodniu (wykonawca miał trudności – awarie itp.);

2)    dokonujemy przeglądu tablic i później będą wykonane.

Przewodniczący H. M. Sosna zwrócił uwagę – aby nowe tabliczki były jednak z nazwą miejscowości (wzorem sąsiednich gmin);

3)    wiata przystanku jest zakupiona, czeka na wykonanie chodnika. Chodnik ma dochodzić do przystanku autobusowego. Cały węzeł drogowy ma być zakończony do końca sierpnia.

4)    w sprawie chodnika możemy tylko „nękać” Zarząd Dróg, gdyż wpływu na nich nie mamy. Zarząd miał wysłać ekipę do udrożnienia kanalizacji. Więc jak się powoływać na konieczność odbudowy – skoro kanalizacja jest zasypana (studzienki).

Dyrektor Gimnazjum J. Jałowiczor poinformował, że prace przy remoncie pomieszczeń w piwnicy Gimnazjum są daleko zaawansowane. Podziękował za przyznane środki i pozwolenie na ten remont. Po zakończeniu remontu poprosi radę o zwizytowanie tych pomieszczeń.

Przewodniczący H. M. Sosna poinformował, że następna sesja Radny odbędzie się dnia 28.08.br. Poinformował też, co będzie tematem obrad. Konieczne też będzie ustalenie Regulaminu wyboru ławników.

 

ad.15.

 

Przewodniczący H. M. Sosna – dziękując wszystkim zebranym – zakończył obrady XII sesji Rady Miejskiej w Strumieniu (o godz. 2020).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik

do protokołu Nr XII/2003

z sesji Rady Miejskiej

w Strumieniu

z dnia 14.08.2003 r.

 

 

Wnioski do DRUKU Nr 1

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

Bez uwag

 

Wnioski do DRUKU Nr 2

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

Bez uwag

 

Wnioski do DRUKU Nr 3

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

Bez uwag

 

Wnioski do DRUKU Nr 4

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

Bez uwag

Wnioski do DRUKU Nr 5

 

I.                  Komisja Rolnictwa

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „1008/2” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)     W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)  Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Zbigniewa Muszkiet zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1008/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Magnoliowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

4)     § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

II.               Komisja Budżetu

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „1008/2” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)     W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)  Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Zbigniewa Muszkiet zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1008/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Magnoliowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

4)     § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

III.           Komisja Oświaty

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „1008/2” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)     W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3) Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Zbigniewa Muszkiet zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1008/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Magnoliowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

4)     § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

 

Wnioski do DRUKU Nr 6

 

I.                  Komisja Rolnictwa

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „963” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)     W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)     Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić protest Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu dotyczący działki nr 963  przeznaczając ją pod zabudowę rekreacyjną z zakazem zabudowy trwale związanej z gruntem (np. pole biwakowe, autocamping)”,

4)     § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

 

 

II. Komisja Budżetu

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „963” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)     W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)     Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić protest Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu dotyczący działki nr 963 przeznaczając ją pod zabudowę rekreacyjną z zakazem zabudowy trwale związanej z gruntem (np. pole biwakowe, autocamping)”,

4)  § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

III. Komisja Oświaty

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „963” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)     W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)     Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić protest Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu dotyczący działki nr 963 przeznaczając ją pod zabudowę rekreacyjną z zakazem zabudowy trwale związanej z gruntem (np. pole biwakowe, autocamping)”,

4)     § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

 

Wnioski do DRUKU Nr 7

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić protest Państwa Anny i Gustawa Malików zam. Drogomyśl, właścicieli działki nr 4/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Państwa Anny i Gustawa Malików zam. Drogomyśl, właścicieli działki nr 4/2 przeznaczając 20 arów tej działki od strony działki nr 4/1  pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną pod warunkiem uzyskania notarialnej zgody na dojazd po działce nr 4/1. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Państwa Anny i Gustawa Malików zam. Drogomyśl, właścicieli działki nr 4/2 przeznaczając 20 arów tej działki od strony działki nr 4/1  pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną pod warunkiem uzyskania notarialnej zgody na dojazd po działce nr 4/1. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 8

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić protest Państwa Heleny i Teodora Cypserów zam. Drogomyśl, właścicieli działki nr 4/1 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Państwa Heleny i Teodora Cypserów zam. Drogomyśl właścicieli działki nr 4/1 przeznaczając 30 arów tej działki od ul. Krętej  pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Państwa Heleny i Teodora Cypserów zam. Drogomyśl właścicieli działki nr 4/1 przeznaczając 30 arów tej działki od ul. Krętej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 9

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Państwa Marty i Karola Kubików zam. Drogomyśl właścicieli działki nr 20/1 przeznaczając 10 arów tej działki od strony parceli 1339/3 pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 10

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Karola Gawłowskiego zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1008/9 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Magnoliowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Karola Gawłowskiego zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1008/9 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Magnoliowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Karola Gawłowskiego zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1008/9 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Magnoliowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 11

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Haliny Firek zam. Drogomyśl, właścicielki działki nr 857/46 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Kasztanowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Haliny Firek zam. Drogomyśl, właścicielki działki nr 857/46 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Kasztanowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

 

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Haliny Firek zam. Drogomyśl, właścicielki działki nr 857/46 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Kasztanowej. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 12

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Mieczysława Kaczmarczyka zam. Żory, właściciela działki nr 1198/1 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Dębina z uwarunkowaniami wynikającymi z możliwości podmakania i zalewania w/w terenu. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Mieczysława Kaczmarczyka zam. Żory, właściciela działki nr 1198/1 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Dębina z uwarunkowaniami wynikającymi z możliwości podmakania i zalewania w/w terenu. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Mieczysława Kaczmarczyka zam. Żory, właściciela działki nr 1198/1 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Dębina z uwarunkowaniami wynikającymi z możliwości podmakania i zalewania w/w terenu. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 13

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Jana Skirtuna zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1198/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Dębina z uwarunkowaniami wynikającymi z możliwości podmakania i zalewania w/w terenu. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Jana Skirtuna zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1198/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Dębina z uwarunkowaniami wynikającymi z możliwości podmakania i zalewania w/w terenu. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Jana Skirtuna zam. Drogomyśl, właściciela działki nr 1198/2 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie 40 m od ul. Dębina z uwarunkowaniami wynikającymi z możliwości podmakania i zalewania w/w terenu. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 14

 

I.                  Komisja Rolnictwa

1) Do działki nr 690/1 – bez uwag.

2) Do działki nr 677/5 - nie podjęto decyzji

(Komisja sprawdzi w terenie odległość działki od wału rzeki Wisły).

II.               Komisja Budżetu

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „677/5” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)  W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)  Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Zofii Orawskiej dotyczący działki nr 677/5  i przeznaczenia jej w  pasie  do 20 m wzdłuż ul. Wodnej z zachowaniem 50 m pasa ochronnego od wału rzeki Wisły - pod działalność usługowo-handlową. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

5)4) § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

III. Komisja Oświaty

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „677/5” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)  W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)  Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Zofii Orawskiej dotyczący działki nr 677/5 i przeznaczenia jej w pasie do 20 m wzdłuż ul. Wodnej z zachowaniem 50 m pasa ochronnego od wału rzeki Wisły - pod działalność usługowo-handlową. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

4) § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

 


Wnioski do DRUKU Nr 15

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Romualda Sajdoka zam. Drogomyśl dotyczący działki nr 1335/56 przeznaczając drugi pas tej działki o szerokości 40 m wzdłuż ul. Pięknej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pana Romualda Sajdoka zam. Drogomyśl dotyczący działki nr 1335/56 przeznaczając drugi pas tej działki o szerokości 40 m wzdłuż ul. Pięknej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 16

 

I.                  Komisja Rolnictwa

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Ireny Pomykacz zam. Drogomyśl, właścicielki działki nr 598/2 przeznaczając część działki w konturze o symbolu 1UC na działce nr 598/2 pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz pozostałą część parceli rolnej na w/w działce pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – wyrównując ją z istniejącą linią usług o symbolu 1UC. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Ireny Pomykacz zam. Drogomyśl, właścicielki działki nr 598/2 przeznaczając część działki w konturze o symbolu 1UC na działce nr 598/2 pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz pozostałą część parceli rolnej na w/w działce pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – wyrównując ją z istniejącą linią usług o symbolu 1UC. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Ireny Pomykacz zam. Drogomyśl, właścicielki działki nr 598/2 przeznaczając część działki w konturze o symbolu 1UC na działce nr 598/2 pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz pozostałą część parceli rolnej na w/w działce pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – wyrównując ją z istniejącą linią usług o symbolu 1UC. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 17

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

1)     W § 1 ust. 1 skreślić nr oznaczenia działki „1747/1” oraz słowa „tych działek” zastąpić słowami „tej działki”

2)  W § 1 ust. 2 słowo „działek” zastąpić słowem „działki”.

3)  Dodać § 2 w brzmieniu:

„Uwzględnić częściowo protest Państwa Małgorzaty i Ryszarda Matuszczyk dotyczący działki nr 1747/1 przeznaczając pas 40 m tej działki od ul. Łąkowej  pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

4) § 2 i § 3 otrzymują kolejno § 3 i § 4.

 

Wnioski do DRUKU Nr 18

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Nie podjęto decyzji (sprawdzić klasę gruntu działki nr 1208/26).

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Genowefy Siemienik zam. Bielsko-Biała, właścicielki działki nr 1208/26 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie poza strefą techniczną linii energetycznej 220 kV. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić częściowo protest Pani Genowefy Siemienik zam. Bielsko-Biała, właścicielki działki nr 1208/26 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w pasie poza strefą techniczną linii energetycznej 220 kV. Pozostałą część działki pozostawić w terenach upraw polowych i ogrodniczych”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 19

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

Bez uwag

 


Wnioski do DRUKU Nr 20

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

Bez uwag

III.           Komisja Oświaty

Bez uwag

 

Wnioski do DRUKU Nr 21

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Nie podjęto decyzji (sprawdzić klasę gruntu działki nr 1208/27).

II.               Komisja Budżetu

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić protest Pani Krystyny Klocek zam. Czechowice-Dziedzice, właścicielki działki nr 1208/27 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną pod warunkiem uzyskania notarialnej zgody na dojazd”.

III.           Komisja Oświaty

§ 1 otrzymuje brzmienie:

„Uwzględnić protest Pani Krystyny Klocek zam. Czechowice-Dziedzice, właścicielki działki nr 1208/27 przeznaczając ją pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną pod warunkiem uzyskania notarialnej zgody na dojazd”.

 

Wnioski do DRUKU Nr 22

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

1) W § 28 ust. 1 pkt 3 słowo „Zbytków” zastąpić słowem „Bąków”.

2) § 36 otrzymuje brzmienie:

„Zgodnie z art.10 ust.3, art.36 ust.3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości:

1.     dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

M, UTL                            - 15 %

2.     dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

UC, U, UO, UKs, UH, UG, UT, US, KS, KK, P, RPU, RPZ, RPO, ZL                          – 25 %

3. dla pozostałych terenów ·    - 0 %

III.           Komisja Oświaty

§ 36 otrzymuje brzmienie:

„Zgodnie z art.10 ust.3, art.36 ust.3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości:

1. dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

M, UTL                       - 15 %

2. dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

UC, U, UO, UKs, UH, UG, UT, US, KS, KK, P, RPU, RPZ, RPO, ZL                                           – 25 %

3. dla pozostałych terenów         - .0 % 

 

Wnioski do DRUKU Nr 23

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

1) § 28 otrzymuje brzmienie:

„Zgodnie z art.10 ust.3, art.36 ust.3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości:

1.     dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

M                                - 15 %

2.     dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

UO, UOp, UC, KS, UR, S, UG, UH, ZC, US, P, PE, RPZ

– 25 %

3.     dla pozostałych terenów          - 0 %

2) Uwzględnić możliwość dodania symbolu UZ na terenie byłej Solanki oznaczonej symbolem 23P (szeroko rozumiane usługi zdrowotne).

III.           Komisja Oświaty

1) § 28 otrzymuje brzmienie:

„Zgodnie z art.10 ust.3, art.36 ust.3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości:

       1.  dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

M                                - 15 %

2.  dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

UO, UOp, UC, KS, UR, S, UG, UH, ZC, US, P, PE, RPZ

– 25 %

        3. dla pozostałych terenów           -    0 % 

2) Uwzględnić możliwość dodania symbolu UZ na terenie byłej Solanki oznaczonej symbolem 23P (szeroko rozumiane usługi zdrowotne).

 

Wnioski do DRUKU Nr 24

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

§ 18 otrzymuje brzmienie:

„Zgodnie z art. 10 ust. 3, art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości:

1.  dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

M, MW                                           - 15 %

2.  dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

UC, U, UR, UH, US, KS         – 25 %

3. dla pozostałych terenów                          - 0 % 

III.           Komisja Oświaty

1) W § 15 ust. 2 pkt 3 ppkt 2 datę „911 r.” zastąpić datą „1911 r.”.

2) § 18 otrzymuje brzmienie:

„Zgodnie z art. 10 ust. 3, art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości:

1.  dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

M, MW                              - 15 %

2.  dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

UC, U, UR, UH, US, KS      – 25 %

3.  dla pozostałych terenów                  - 0 %

 

Wnioski do DRUKU Nr 25

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Komisja wnioskuje o powołanie do Zespołu radnego Henryka Sosny

 

II.               Komisja Budżetu

Komisja wnioskuje o powołanie do Zespołu radnego Czesława Grenia (na przewodniczącego Zespołu).

III.           Komisja Oświaty

Komisja wnioskuje o powołanie do Zespołu radnej Cecylii Skowron

 

Wnioski do DRUKU Nr 26

 

I.                  Komisja Rolnictwa

Bez uwag

II.               Komisja Budżetu

1.    Komisja wnioskuje przyjęcie II wersji uchwały (zaproponowanej przez Przewodniczącego Rady – Druk Nr 26C).

2.    Komisja wnioskuje o wprowadzenie następujących poprawek w załączniku do uchwały:

-         w trzecim akapicie, w drugim zdaniu słowa „na uzyskanie” zastąpić słowem „uzyskaniem”,

-         w drugim zdaniu skreślić kropkę, a w trzecim zdaniu skreślić słowa „Na posiedzenie Komisji”.

-         w szóstym akapicie po słowach „wobec skarżącej” wpisać kropkę i resztę zdania skreślić.

III.           Komisja Oświaty

Komisja wnioskuje przyjęcie I wersji uchwały (zaproponowanej przez Komisję Rewizyjną – Druk Nr 26A).

IV.             Wnioski Przewodniczącego

 

Do Druku Nr 22:

1)    w § 28 ust. 1 poz. 1.3 odniesienie do poz. „3.2” zastąpić odniesieniem do poz. „1.2”.

2)    w § 30 ust. 2 lit. „e” po słowach „określonymi w” wpisać „lit. c), d)”.

 

 

IV. Wnioski Przewodniczącego

 

Do Druku Nr 23:

1) w § 1 ust. 6 pkt 1 dodać: literę „l) UZ – tereny usług zdrowia”, natomiast kolejne litery nazwać: „ł”, „m”, „n”, „o”, „p”, „r”, „s”, t”.

2) § 14 ust. 1 i 2 otrzymują brzmienie:

 „Dla terenu w liniach rozgraniczających oznaczonego na rysunku planu

symbolem 23P, UZ ustala się:

1. Przeznaczenie podstawowe – przemysł wydobywczy i usługi zdrowia:

a) obiekty i urządzenia związane z produkcją i wykorzystaniem wody

leczniczej – możliwość przebudowy i modernizacji związanej

z eksploatacją wody i lecznictwem,

b) utrzymanie ujęć wody ( otwór „Tadeusz” i „Korona”) zlokalizowanych

w Obszarze Górniczym „Zabłocie”, aktualnie eksploatowanych,

c) utrzymanie istniejących budynków mieszkalnych i gospodarczych

z możliwością adaptacji,

d) usługi handlu.

2.     Przeznaczenie dopuszczalne:

a) mieszkania związane z obsługą funkcji produkcyjnej i zdrowotnej,

b) zieleń o funkcji izolacyjnej,

c) ulice i drogi dojazdowe,

d) parkingi do obsługi terenów o funkcji usługowej, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej.”

        

IV. Wnioski Przewodniczącego

 

Do Druku Nr 24:

1) w § 8 ust.3 przed lit. „a” dodać tiret w brzmieniu: „lokalizacja nowych obiektów budowlanych w odległości min. 8 m od istniejącej krawędzi drogi”.

2) w § 15 ust. 2 poz. 2.3 odniesienie do poz. „3.2.” zastąpić odniesieniem do poz. „2.2.”.

 

Protokołowała: Janina Wyleżuch

                                               Przewodniczący

mgr inż. Henryk M. Sosna