Uchwała Nr LI.422.2018
Rady Miejskiej w Strumieniu
z dnia 28 września 2018 r.
w sprawie przyznania w 2018 r. wyróżnień - Zasłużony dla Bąkowa, Zasłużony dla Drogomyśla, Zasłużony dla Pruchnej, Zasłużony dla Strumienia, Zasłużony dla Zabłocia, Zasłużony dla Zbytkowa oraz Zasłużony dla Gminy Strumień z okazji Święta Niepodległości
Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U z 2018 r. poz. 994, z późn. zm.) - na wniosek doraźnej Komisji do wyłonienia kandydatów do wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Strumień” oraz kandydata do Lauru Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” przyznawanych z okazji Święta Niepodległości – Rada Miejska w Strumieniu
uchwala:
§ 1
Wyróżnienia z okazji Święta Niepodległości w 2018 r. otrzymują:
1. Zasłużony dla BĄKOWA:
- Pani Krystyna Kucharska– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich,
- Pani Krystyna Strządała– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu.
2. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
- Pani Anna Gorgoń– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Zarządu Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej,
- Pani Bożena Kubica– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich,
- Pan Jarosław Mazur – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl w LKS „Błyskawica” i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz za kreowanie i udział w realizacji wielu społecznych inicjatyw.
3. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
- Pani Maria Budzik – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich oraz promocję sołectwa poprzez udział w wielu konkursach,
- Pani Marta Rauser– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu,
- Pan Henryk Staroń– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz środowiska pszczelarskiego oraz edukację społeczeństwa i dbałość o środowisko naturalne.
4. Zasłużony dla STRUMIENIA:
- Pan Adam Gawron– za szczególne zasługi w urzeczywistnianiu celów Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu oraz promocję ziemi strumieńskiej poprzez twórczość filmową i publicystyczną,
- Pani Zofia Niemiec– za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzeczPolskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu, Koła Gospodyń Wiejskich w Bąkowie oraz czynny udział w chórach,
- Pani Elżbieta Pollok – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzeczspołeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.
5. Zasłużonydla ZABŁOCIA:
- Pani Cecylia Uchyła-Smyczek – za wieloletnią , bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Parafii w Zabłociu, w szczególności za pracę w Radzie Sołeckiej i Zespole Teatralnym „Szpasowici”.
6. Zasłużonydla ZBYTKOWA:
- PaniKatarzyna Kupka– za aktywną działalność w Kole Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie,
- PaniOtylia Pajor– za aktywną pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego sołectwa Zbytków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej.
§ 2
Wyróżnienia z okazji Święta Niepodległości – Zasłużony dla Gminy Strumień - w 2018 r. otrzymuje:
- Pan Stanisław Balas – za wieloletnią, bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa Bąków i Gminy, inicjowanie i organizację wielu przedsięwzięć i imprez kulturalnych oraz integrację społeczeństwa.
§ 3
Wyróżnienia przyznane w:
1) § 1 podlegają wpisowi do Księgi Zasłużonych dla Miasta i Sołectw Strumienia;
2) § 2 podlegają wpisowi do Księgi Zasłużonych dla Gminy Strumień.
§ 4
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Strumienia.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady
Czesław Greń
Metadane | Drukuj | Historia zmian |
Metadane
Źródło informacji: | Elżbieta Król |
Data utworzenia: | (brak danych) |
Wprowadził do systemu: | Elżbieta Król |
Data wprowadzenia: | 2018-10-04 12:20:04 |
Opublikował: | Elżbieta Król |
Data publikacji: | 2018-10-04 12:22:41 |
Ostatnia zmiana: | 2018-10-04 12:22:51 |
Ilość wyświetleń: | 627 |